TEATRALNA DRAKA

Głównym celem Autorskiego Projektu Edukacyjnego „Teatralna Draka w Akademii Przedszkolaka” było rozbudzenie w przedszkolakach zainteresowania różnorodnością form teatralnych, zarówno od strony widza, jak i aktora.

Projekt przeprowadzony został z wykorzystaniem wielu różnych środków przekazu, a każde zajęcia oparte były na doświadczeniach empirycznych. Dzieci oglądały zdjęcia i krótkie filmy wyświetlane przy pomocy projektora, przymierzały maski, kostiumy, używały rekwizytów, animowały różne rodzaje lalek teatralnych oraz same tworzyły kukiełki.

W świat teatru wprowadził nas, marionetka, Smok. Opowiadał o budowie teatru współczesnego i antycznego, pokazywał rekwizyty i przypomniał zasady zachowania się w teatrze.
W ramach projektu obejrzeliśmy spektakl Teatru Muzycznego ROMA i przedstawienie Teatru Baj połączone z warsztatami lalkarskimi.

Poznaliśmy także aktora i zwiedziliśmy teatr od zaplecza – widownię, scenę, kulisy i garderoby.

Podsumowaniem całorocznej pracy był spektakl muzyczny pod tytułem „Morska Wyprawa”, na którego prapremierę zaprosiliśmy całe przedszkole i sąsiadów naszej placówki, a premiera odbyła się w czasie rodzinnego pikniku.