PYZA ZWIEDZA EUROPĘ

AP_Plakat_A3_pyza-zwiedza-europe

Program edukacji europejskiej w Przedszkolu Niepublicznym Akademia Przedszkolaka Białołęka Tarchomin.
Głównym celem programu „Pyza zwiedza Europę” jest rozbudzenie w przedszkolakach zainteresowania wiedzą nt. własnego kraju, tradycji i kultury narodowej. Dodatkowo mamy szansę zaciekawić przedszkolaki tematyką związaną z Unią Europejską oraz państwami członkowskimi. Poprzez realizację treści z zakresu Edukacji Europejskiej, możemy kształtować w naszych maluchach, poczucie przynależności do Europy oraz świadomość bycia Polakiem i Europejczykiem.
Główna bohaterka projektu, Pyza, prezentuje naszym Przedszkolakom albumy oraz pamiątki z własnych podróży po Europie. Dzięki kolorowym zdjęciom, przestrzennym budowlom, muzyce czy potrawom regionalnym nasze maluszki mają okazję poznać tradycję i obyczaje obowiązujące w krajach Unii Europejskiej. Bogactwo form i metod wykorzystywanych podczas realizacji projektu sprawia, że dzieci „podróżując” po Europie zgłębiają wiedzę z zakresu geografii, historii czy wiedzy o kulturze.
Podczas trwania projektu „Pyza zwiedza Europę” mamy okazję zapoznać nasze przedszkolaki z wieloma nowymi pojęciami takimi jak: flaga, hymn, mapa, godło. Dodatkowo dzieci mają okazję poznać bajki, legendy oraz ulubione zabawy ich rówieśników z innych krajów.
Po zakończonym projekcie nasze maluszki otrzymają od swojej przyjaciółki Pyzy kolorowe paszporty, dzięki którym będą mogły wracać wspomnieniami do odbytych podróży.

Pyza zwiedza Francję

Pyza zwiedza Włochy