AKADEMIA EKSPERYMENTÓW

AP_Plakat_A3_doswiadczalny-3

Autorski program „Akademia Eksperymentu” ma na celu przybliżenie dziecku świata nauki i techniki. Dzięki samodzielnemu eksperymentowaniu dzieci mają możliwość szukania odpowiedzi na różne, ciekawe pytania.
Dzieci podczas realizacji projektu stają przed określonym problemem, którego rozwiązanie jest bezpośrednim celem samej zabawy. Rozwiązując ten problem różnymi metodami, dziecko prowokowane jest do wyciągania wniosków, szukania zależności, określania przyczyn i skutków.
Przy okazji uczy się planowania własnych działań, poszukiwania oryginalnych pomysłów i rozwiązań.
Zabawy badawcze są też świetną okazją do kształtowania się w świadomości dziecka nowych operacji umysłowych takich jak: analiza, synteza, porównywanie i uogólnianie. Przy okazji dzieci rozwijają wytrwałość, koncentrację uwagi i spostrzegawczość.
Nasz autorski program składa się z ciekawych, badawczych zabaw i doświadczeń. Dzięki korzystaniu z  prawdziwych atrybutów chemika (fartuszek, okulary, probówki) każde dziecko przez chwilę może poczuć się jak prawdziwy naukowiec. Stosowanie wszystkim dobrze znanych przedmiotów domowego użytku czyni nasze eksperymenty przystępnymi i bardziej zrozumiałymi dla naszych małych przedszkolaków.
Mimo, iż niektóre eksperymenty wydają się trudne, bo związane są z dziedzinami, takimi jak: fizyka lub chemia, to dają dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki, a wiedza i umiejętności zdobywane we wczesnym dzieciństwie staną się inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji.